Regio- Cappella Calluna, het Apeldoornse projectkoor o.l.v. Marieke Lodder, concerteert op zondag 6 april 2025 in de Doopsgezinde Kerk in Apeldoorn met een programma vol muziek van Franse en Franco-Vlaamse componisten. De titel van het concert luidt: Met de Franse slag.
Repertoire
Er worden werken ten gehore gebracht uit verschillende stijlperioden:
uit de late middeleeuwen een antifoon en een bijzonder wereldlijk motet, die zijn overgeleverd in bewaard gebleven manuscripten. De renaissance levert een motet op van Josquin des Prez en het vrolijke Le chant des oiseaux van Nicolas Gombert. Uit de periode van de barok worden stukken gezongen van Jean-Baptiste Lully, François Couperin en André Campra.
Ook muziek uit de twintigste eeuw komt aan bod: van André Caplet, Roger Calmel en Pierre Maniez zingt het koor een aantal liederen uit door hen geschreven werken. Laatstgenoemde verklankte in het Frans vertaalde gedichten van Emily Dickinson.
Intermezzo’s
De celliste Glòria Expósito Pérez verzorgt twee intermezzo’s met o.a. composities van Johann Sebastian Bach.
Nieuw project
Na het concert begint de zomerstop, maar in september 2025 begint een nieuw koorproject. Op termijn zal informatie over dit nieuwe project worden bekend gemaakt op de website www.cappellacalluna.nl.
Samengevat
Met de Franse slag, concert van Cappella Calluna
Zondag 6 april 2025 – 15.00 uur
Doopsgezinde Kerk – Paslaan 6 – 7311 AK Apeldoorn
Entree € 12,50
Kaarten aan de zaal, bij voorkeur contante betaling, of reserveren op www.cappellacalluna.nl
woensdag 26 maart 2025