Fusieplannen Goed Wonen en De Groene Waarden

Twello- De Raden van Commissarissen van woningstichting Goed Wonen uit Twello en woningstichting De Groene Waarden uit Gorssel hebben akkoord gegeven op de voorgenomen fusie tussen de corporaties.

Onderzoek heeft aangetoond dat het samengaan van de twee plattelandscorporaties volkshuisvestelijke, financiële en organisatorische meerwaarde heeft. Het is nu aan de gemeente Lochem en de gemeente Voorst, de huurderbelangenverenigingen en de personeelsvertegenwoordiging om advies uit te brengen over de fusieplannen. Als ook zij positief adviseren, is het streven om per 1 januari 2013 daadwerkelijk samen verder te gaan als nieuwe organisatie. De fusiecorporatie, die de naam IJsseldal Wonen krijgt, kan door de bundeling van kennis, expertise en financiële middelen beter inspelen op de woonwensen van de verschillende doelgroepen en meer en gerichter investeren, onder andere in maatschappelijk vastgoed.
IJsseldal Wonen krijgt in totaal zo’n 3.300 woningen in de gemeenten Voorst en Lochem. Het hoofdkantoor komt in Twello, voor de klanten in de gemeente Lochem blijft er in Gorssel een servicepunt. Met de fusie komt er ook een verschuiving in het dagelijks bestuur. De huidige directeur-bestuurder van De Groene Waarden, Yolanda Winkelhorst, wordt per januari 2013 de directeur-bestuurder IJsseldal Wonen. John de Roover, nu nog directeur-bestuurder van Goed Wonen, wordt straks strategisch adviseur en zal zich onder andere bezighouden met de ambitie om door te groeien naar een regionale plat-telandscorporatie in de Stedendriehoek.

woensdag 19 september 2012

Deel dit bericht