Klarenbeek- Met zo’n 200 belangstellenden was donderdag 12 december de zaal van het MFC te Klarenbeek vol. De werkgroep voor het Dorpsplan Klarenbeek presenteerde de eerste resultaten van de enquête die onlangs werd gehouden onder alle inwoners van Klarenbeek en omgeving. Na de presentatie werd samen in gesprek gegaan en verdieping gezocht op de verschillende thema’s.
Wilco Nieuwenhuis, voorzitter van de werkgroep, heette de bijna 200 aanwezigen hartelijk welkom.
Er was een filmploeg van Human (publieke mediaorganisatie) aanwezig om opnames te maken voor
een documentaire over mensen in dorpen. Peter Buijserd, voorzitter Klarenbeeksbelang, sprak zijn zorg uit over de 20.000 woningen extra, die ergens op het grondgebied van Apeldoorn zullen komen.
Peter Buijserd haalt aan dat Klarenbeek eensgezind is over het gevrijwaard blijven van grootschalige woningbouw en andere ontwikkelingen met een groot grondbeslag. Tijd voor het gesprek!
Dorpswethouder van de gemeente Voorst, Peter Wormskamp, was samen met enkele ambtenaren aanwezig. Ook de gemeente Apeldoorn was met verschillende ambtenaren eveneens goed vertegenwoordigd. Ze waren aanwezig om te horen wat er leeft in het dorp. Gegevens van de enquête zullen ook gebruikt worden voor de zogenaamde vitaliteitsagenda in de gemeente Apeldoorn. Allen waren onder de indruk van de gemeenschapszin in Klarenbeek. Wormskamp bracht dit zo onder woorden: “Het is geweldig dat zoveel mensen opstaan om richting te geven aan de toekomst van hun dorp. Ik wens alle Klarenbekers veel succes bij het vervolg om te komen tot een Dorpsplan. Samen met mijn collega dorpswethouder bij de gemeente Apeldoorn blijf ik het proces met veel interesse volgen!”
De uitkomst van de enquête was ingevuld door 371 inwoners over 8 specifieke thema’s. Duidelijk bleek dat er bij het thema wonen behoefte is aan zowel betaalbare starterswoningen als “ouderen woningen”. Veruit de meeste Klarenbekers hebben voorkeur voor woningbouw aan het dorp en in het lint. Meer dan de helft van de bewoners geeft Klarenbeek het wooncijfer 8.0 of hoger.
Veiligheid op en rondom de Hoofdweg/Klarenbeeks weg was ook een thema dat regelmatig terugkwam. De avond stond in het teken van oplossingen en nieuwe ideeën. Zo ontstonden spontaan nieuwe ideeën om jeugd en ouderen in verbinding te brengen. Samen leuke dingen te doen zoals lezen, tuinieren of knutselen. Hierbij werd meteen positief gereageerd door het Klarenbeeksbelang dat er grote waarde aan hecht om de jeugd ook te betrekken bij de leefbaarheid van Klarenbeek.
Alle uitkomsten en ideeën van de bijeenkomst worden bestudeerd. Vanaf januari zal de werkgroep weer met bewoners in gesprek gaan die betrokken zijn bij de specifieke thema’s. Belangrijk is hierbij dat vooral jeugd betrokken wordt. Klarenbeek staat aan de vooravond van een mooi proces waar gewerkt wordt aan een leefbaar Klarenbeek voor nu en in de toekomst. Één van de quotes die die avond klonk was dan ook “Als ik voor jou zorg en jij zorgt voor mij, dan wordt er gezorgd voor allebei”
woensdag 18 december 2024